Nisan 2024

post-title

Nisan 2024, 30

PDF DOSYASI

Merhaba Arkadaşlar,

 

Ramazan ayı ile hepimiz ve tüm Müslüman kardeşlerimiz güzelliklere ulaşalım inşaallah; bu mübarek ay, nisan yağmurları gibi hayatımızda nice güzelliklere vesile olsun…

Bu ay kapakta öne çıkardığımız konu, geçtiğimiz aylarda çok konuşulmuştu. Böyle konular zaten daima gündemimizde olmalı; güzel gelişmeler, çalışkan ve gayretli insanlarımızın başarıları hep konuşulmalı ve takdir edilmeli. 

Sizler de inşaallah gelecekte çok güzel ve değerli başarılara ulaşacaksınız. Bizim atalarımız, Müslüman bilim adamları geçmişte çok önemli keşiflere imza atmışlar, çok değerli eserler yazmışlar. Hatta bugünkü teknolojik ve kültürel gelişmelerin de ilk adımlarını Müslüman bilim adamlarımız atmışlar. Bizler de atalarımız gibi çok merak edip, çok çalışıp, dünya çapında başarılara imza atmalıyız. Rabbimiz bizi araştırmaya, aklımızı kullanmaya, çalışmaya teşvik ediyor, “Allah, muhsinleri (işini eksiksiz ve mükemmel yapanları) sever” buyuruyor. Efendimiz Hz. Muhammed de bize aklımızı kullanma ve çalışkan olma gibi konularda hem örnek oluyor hem de bizleri yüreklendiriyor, “İnsanların hayırlı olanı, insanlara faydalı olandır” buyuruyor. 

Sizler çok nasiplisiniz, bizler gibi “biz yapamayız, biz beceremeyiz, her şeyi onlar yapar…” gibi yalan telkinlerle büyümüyorsunuz, önünüzde dünya çapında başarılara imza atan çok güzel insanlar var, devletimiz de artık gelişme, ilerleme ve dünya ile yarışacak işler yapma konusunda destek oluyor. Bunları gördükçe ümitleniyor ve seviniyoruz…

Bu sayımızın hazırlığında da pek çok emeği geçen oldu; hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hepinizin Ramazan Bayramını kutluyor, sizin ve tüm Müslümanların hakkında hayırlara aracı olmasını Rabbimizden istiyoruz.

Allah’a emanet olun…

 

— Aslınur Bahar

Dergideki Yazılar