Bil Bakalım! Sudaki Mucize Nedir?

Canlılar Âlemi İslamiyet Çevremiz Sağlık Bilim Genel Kültür

Sıcak bir günde, en çok ihtiyaç duyduğumuz, en çok arzu ettiğimiz şey nedir sizce sevgili arkadaşlar?

Su tabi ki. 

...

O gün de hava çook sıcaktı. Akşam yemeğinden sonra annem ve babamla birlikte balkonda oturuyorduk. Babam bir ara kalkıp içeriye gitti. Döndüğünde elinde mutfaktaki en kocaman bardak vardı. İçinde su ve 2-3 parça da buz.

“Çok bunaldım sıcaktan” dedi. “Soğuk su da kalmamış buzdolabında, onun için suyuma buz attım.”

...

Peki, bunun sebebi belli miydi? Neden bir tek su farklıydı acaba?

“Suyun +4°C’ye kadar büzüştükten sonra neden genleşmeye başladığı, bilim adamları tarafından halen cevaplanamamış bir soru. Çok açık ki sudaki bu farklı yaratılış ve hayat için uygunluğu, Allah’ın tercihi kızım. Allah öyle olmasını diliyor, öyle yapıyor” dedi babam.  

Sevgili arkadaşlar, babamdan öğrendiğim bu bilgi, suyun özelliklerinden sadece biri. Büyüdükçe anladım ki, suyun yaratılışındaki ve özelliklerindeki mucizeler anlat anlat bitmez. Bir başka sefere size yine suyla ilgili başka şeyler anlatırım.

Biz, içtiğimiz her yudum suda Allah’ın yarattığı mucizeleri hatırlayalım ve Ona şükredelim. Çünkü nimetler ve armağanlar teşekkürü gerektirir.

***

Yorum Ekle

Sesini Yükselt!

İçtiğimiz her yudum suda Allah’ın yarattığı mucizeleri hatırlayalım ve Ona şükredelim. Çünkü nimetler ve armağanlar teşekkürü gerektirir. Haydi sen de bu konuda düşüncelerini yaz ve paylaş.

Yorum yapabilmek için giriş yapınız
Henüz hiç yorum yapılmadı, ilk yorumu yapan sen ol!