Çim Adam Yapıyoruz / Acayip Faaliyet Var!

Hobi / Eğlence Genel Kültür

Çim adam yapmak çok eğlencelidir. Çimlerin büyümesini takip etmek hem heyecanlıdır, hem de sana sabretmeyi öğretir. Hele çimler, yani saçları büyüdüğünde onun üzerinde berberliğini de geliştirebilirsin :)

Çim adam yapmak için gereken malzemeler:

• 1 adet eski ince çorap

• Bir iki avuç kadar toprak

• Çim tohumu

• Gözler ve burun için düğmeler ve boncuklar kullanabilirsiniz. Veya kırtasiyede satılan göz şeklindeki çıkartmalardan (sticker) da alabilirsiniz. 

• Gerekirse bunları yapıştırmak için yapıştırıcı.

Çim Adam Nasıl Yapılıyor?

Elimizdeki toprağın az bir kısmını çim tohumlarıyla karıştırıp çorabın içine koyalım. 

Geri kalan toprağı ise onun üzerine dökerek çoraba kafa şekli verecek şekilde ucunu bağlayalım. Çim tohumlarının bulunduğu kısım üste gelecek şekilde çorabı ters çevirelim. Çimlerin bulunduğu üst kısımları düzenli olarak (yani toprak nemli olacak şekilde) sulayalım.

Son olarak satın aldığınız çıkartmalarla veya diğer malzemelerle göz, burun, ağız vs yapalım. Ve her gün gelişmeleri takip edelim.

Bir Mucize Görmeye Hazır mısın!

Tohumları elinize aldığınızda gördüğün gibi onlar cansızdır. Ama onları toprağa koyup su verdiğinde, Allah tohumlara can verir ve onları büyütür. Bu Allah’ın ‘hayat verme’ mucizesidir ve Allah’tan başka hiçbir varlık hayat veremez. Allah, Kur’an’da bu mucizeye dikkatimizi çeker ve tüm tohumlara can verdiği ve baharda tabiatı canlandırdığı gibi, öteki dünyada da bizi böyle tekrar yaratacağı müjdesini verir.

Yorum Ekle

Sesini Yükselt!

Haydi, yaptığın çim adamın ilk ve son halini tüm arkadaşlarla paylaş. Ama düzenli tıraş etmeyi unutma:)

Yorum yapabilmek için giriş yapınız
Henüz hiç yorum yapılmadı, ilk yorumu yapan sen ol!