Kaptan Kaftanbıyık İle Organik Hoşaf Gezegenine Seyahat

Kültür Edebiyat Öyküler

KÖFTE GEZEGENİ

Kaptan Kaftanbıyık ve mürettebatı, tamir edilip sapasağlam olan uzay araçları ile yolculuklarına devam ederken kurt gibi acıktıklarını fark etmişler.

“Ah şöyle güzel bir köfte yemek vardı şimdi!” diye mırıldanmış Hayri.

Ankara Kedisi, “Hay aklınla bin yaşa! Nasıl da önceden akıl edemedim bunu, biraz ileride Köfte Gezegeni var. Orada bol bol köfte yeriz.” demiş.

Kaptan Kaftanbıyık, şüpheci bakışlarını kader arkadaşı kediye yönelterek sormuş: “Akide şekerlerini fazla kaçırmadık değil mi sevgili arkadaşım!..”

“Olur mu güzel insan! Buraları avucumun içi gibi bilirim. Bir meteor köfte sayesinde bilgi sahibi olduk bu gezegenden. Bize haftalarca yetmişti mis gibi kızarmış meteor köfte!”

Şakacı Mert kendini yine tutamayıp söze girmiş, “Ne güzel bir seyahattir bu Allah’ım! Güzelim içecekler, leziz köfteler!.. Adeta gastronomi uzayında lezzetten lezzete ışınlanıyoruz!..”

Patates Ormanı

Gezegen atmosferine girdiklerinde onları upuzun ve sık ağaçlardan oluşan ince dilim patates ağaçları karşılamış.

“O kadar acıktım ki; ağaçlara kafa dikleme atlayasım var!” demiş Şakacı Mert.

“Aman Mert’im biraz sabır. Güzel bir ziyafet çekmene sayılı dakikalar kaldı denilebilir…” diyerek sakinleştirmiş onu Ankara Kedisi.   

Mayonez Kuyusu

Uzay araçlarını sağ salim Köfte Gezegeni’ne indirdiklerinde Şakacı Mert yeri öpmek yerine yemeye başlamış. Hatta o kadar fazla yemiş ki; küçük bir çukur oluşturup içinde mahzur kalmış. Kenarlardan da mayonez sızmaya başlamış. Kaptan Kaftanbıyık hayret dolu bakışlarını gizleyememiş.

“Mert!.. Ketçap da dökeyim mi üzerine! Biraz daha ye de gezegenin diğer tarafına bir tünel aç, olur mu!..”

Ketçap Dağları

Derken büyük bir sarsıntı yaşanmış. Başlarını yukarıya kaldırdıklarında bir de ne görsünler? Ketçap Dağlarından püsküren sıcak ketçaplar geminin ateşleme ünitesinin içine sıçramasın mı!..

Kaptan Kaftanbıyık o kadar kormuş ki; ne yapacağını bilmemiş ilk başta. Hemen Ankara Kedisi devreye girip mürettebatı Şakacı Mert’in çukurunun içine atıvermiş.

“Arkadaşlar, haydi çenelerinizi çalıştırın bakalım. Bir güzel yiyip kendimize hemen bir tünel kazalım. Yoksa işimiz zor bu gezegende…”

Tüm mürettebat patlayana kadar yemiş ve sonunda tünelin ucu görünmüş…

Kaptan Kaftanbıyık ve mürettebatı Köfte Gezegeni’nden nasıl kurtulacaklar? Peki ya Mert’in karnı doyacak mı? Hepsi bir sonraki sayımızda :)

Yorum Ekle

Sesini Yükselt!

Yorumunu Herkesle Paylaş En Çok
Beğeni Alan Yorum En Üstte Yayınlansın.

Yorum yapabilmek için giriş yapınız
Henüz hiç yorum yapılmadı, ilk yorumu yapan sen ol!