Sen Hangi Emojisin? / Kişilik Testi

Düşünce Yorum Felsefe Genel Kültür

Selamun Aleyküm sevgili arkadaşım!

Bir eğitim dönemini daha bitirmeye yaklaşmış olmanın heyecanı var içimde. Neden mi heyecanlanıyorum? 

Nasıl heyecanlanmayayım ki, her sene bambaşka bir “ben” oluyorum sanki!

Sen nereye bakıyorsun öyle? Testin sorularına mı? Haklısın artık sadede gelmeliyim. Bu ay sana çok eğlenceli bir test hazırladım. Soruları cevaplamak çok hoşuna gidecek. Bende seni daha yakından tanımış olacağım. 

Haydi başlayalım!

 

SEN HANGİ EMOJİSİN?

 

1) Sınıfta haylaz bir arkadaşın, başka bir arkadaşına saldırdı, yere yatırdı. Kollarından bastırıyor. Hangisini hissedersin?

A)  Üzgün   B)  Kızgın   C)  Korkan    D)  Şaşıran

 

 

2) Yanından geçen arabadan çıkan müzik sesi neredeyse beynini patlatacak! Tüm sokak arabanın son ses açtığı müziği dinliyor.

A)      B)      C)      D)

 

 

3) Bahçe kapısından evinize giren sokak kedisi odana tuvaletini yapmış sonra da yatağına çıkıp yorganına sarılmış yatıyor.

A)      B)      C)      D) 

 

 

4) Mahalle arkadaşlarınla parkta buluştun, kiliminizi çimlerin üzerine serdiniz. Hep beraber piknik yapacaktınız ki, tam üstünüzdeki balkondan bir teyze sofrasını silkmeye başladı. Ekmek kırıntıları üzerinize yağıyor

A)      B)      C)      D) 

 

 

5) Sınıfça sinemaya gittiniz. Koskoca bir salon, tıklım tıklım dolu. Oturduğun yer çok güzel. Fakat birkaç koltuk önündeki çocuk sürekli ayağa kalkıyor, garip garip sesler çıkarıyor.

A)      B)      C)      D) 

 

 

6) Evinin balkonundan dışarıyı seyrediyorsun. O da ne? Çöpün kenarında dolaşan bir kedinin başına bir ambalaj geçmiş. Acı acı miyavlıyor, önünü göremediği için her yere çarpıyor. Yanındaki çocuklar da kediyi izleyip gülüyorlar!

A)      B)      C)      D) 

 

***

 

VE SONUÇLAR!..

 

A şıkkı çoğunluktaysa 

Gördüklerin ve yaşadıklarında duygusal bir bağ kurup etkileniyorsun. Empati yeteneğin çok güzel. Üzüntünü duaya çevirebilirsin. Her üzüldüğünde elini açıp, halini Rabbine anlatabilirsin. 

 

B şıkkı çoğunluktaysa 

Öfke duygusu diğer tüm duygular gibi kontrollü kullanıldığı zaman seni çok yüksek mertebelere çıkarır. Her meselede en doğru adımı atmana sebep olur. Üstelik bu duygu sende ağır basıyorsa, dinini ve mazlumları yani yardıma muhtaç olanları korumak sana çok yakışır.

 

C şıkkı çoğunluktaysa 

Korkuyorsun, haklısın. Çevrende farklı olaylar oluyor ve seni endişelendiriyor. Aslına bakarsan korku duygusu kendimizi korumamız için verilmiş. Bu yüzden korkuyor olman çok doğal. Fakat korkuların çok arttığı zaman Allah’a güven, O’na dayan. Korktuğun durumdan seni kurtaracak kabiliyeti Allah sana verir.

 

D şıkkı çoğunluktaysa 

Senin gibi düşünmeyen insanlar, senin gibi davranmayan çocuklar, hiç görmediğin olaylar… Evet evet! Gerçekten çok ilginç. Fakat şaşkınlığı bir kenara bırakıp, dünyanın her hali olabileceğini kabul etmek lazım. Asıl doğru olan da; “Şaşırdığın bu olaylarda sana düşen vazife ne?” Bunu düşünebilmek…

Yorum Ekle

Sesini Yükselt!

Haydi testi çöz ve atta senin alanına sen de düşüncelerini yaz ve arkadaşlarla paylaş!

Yorum yapabilmek için giriş yapınız
Henüz hiç yorum yapılmadı, ilk yorumu yapan sen ol!