Karikatür Çiziyoruz / Konumuz: Konumuz: Ok Atan İnsan

Düşünce Yorum Karikatür Hobi / Eğlence

***

Sizin için bununla ilgili iki karikatür hazırladım

Birincisinde okçunun hedefine sevgiyi yerleştirdim. Tabii ki karikatürün manası sevgiye zarar vermek değil, sevgiye ulaşabilmek ve tam ortasından vurarak sevginin değerini en iyi şekilde anladığını veya sevgiyi ıskalamadığını ifade etmektir.

İkincisinde, çizdiği bir baş üzerine koyduğu elmayı vurmaya davranan okçuyu çizdim. Birçok dünya karikatürlerinde bu konu işlenmiştir. Ancak elma bir insanın başının üstüne konularak çizilmiştir. Bizim karikatürümüzdeki karakter, böyle tehlikeli bir şeyi denemektense bu şekilde zararsız bir tercihte bulunmuştur.

***

Haydi bu karikatürü de sen yorumla

Karikatürü okumaya çalışırken, çizimi çok dikkatli incelememiz şart. Çizdiğim insan dünya üzerinde ve mutsuz. Kafasının içinde yer alan ıssız bir adada yaşıyormuş gibi yapayalnız. Bazen insanlar böyle duygular içine girebiliyor.

Yan taraftan uzanan el ise, bu mutsuzluğunu mutluluğa çevirmesi için karakterimize bir kitap uzatıyor. Dikkatle incelerseniz bu kitabın Kur’an- ı Kerim olduğu anlaşılıyor. Bizi yaratan Allah’ımız mutsuz olmamamız için Peygamberimiz’in (sav) aracılığı ile Kur’an-ı Kerim’i göndermiş ve her iki hayatta da mutlu olabilmenin sırlarını onunla bizlere bildirmiştir. Bizler Kutsal Kitabımız Kur’an’ı okur, anlar ve davranışlarımızı onun bilgisiyle düzenlersek mutlu olabiliriz. Ondan uzak kaldıkça mutsuz oluruz. Bu karikatür bunu anlatmış.

Yorum Ekle

Bu köşemizdeki karikatürün yorumunu da senden bekliyorum. Karikatürü inceleyerek sana neler ilham ettiğini yaz ve paylaş:)

Yorumunu Herkesle Paylaş En Çok
Beğeni Alan Yorum En Üstte Yayınlansın.

Yorum yapabilmek için giriş yapınız
Henüz hiç yorum yapılmadı, ilk yorumu yapan sen ol!