Karikatür Çiziyoruz / Yeri Süpüren Bir İnsan Çizmek

Düşünce Yorum Karikatür Hobi / Eğlence

 

 

Süpürme konusunda size bu sayımızda da iki örnek çizdim:

1. Bu örnek karikatürde insanların zamanlarını boşa geçirmelerine eleştirel bir yaklaşımı görüyorsunuz. İnsanın en değerli sermayesi olan ömür dakikaları değersiz şeylere verilerek adeta yerlere döküldüğü için, saatleri süpüren bir insan ile bu anlamı vermek istedim.

 

2. Örnek karikatür ise yine insanların boş konuşmalarını yere dökülen harflerle ifade ettim. Bunların süpürülerek temizlenmesi ile bunun da bir tür kirlilik, yani rahatsızlık veren bir şey olduğunu ifade ettim.

 

 

BU KARİKATÜRÜ OKUYALIM:

Bu çalışmada, sosyal medyayı ölçüsüzce kullanmanın tehlikesine dikkat çekmeye çalıştım. Bu insan öyle kaptırmış ki kendini, gözünün kapatılmasıyla, kendi özgür bakış açısını kaybedip artık sosyal medya ile görür hale gelmiş. 

 

Yine bildiğiniz gibi sosyal medyada paylaşılan haberleri veya birçok yıkıcı bilgileri, doğrusunu araştırmadan, hiç düşünmeden inanıp yayan insanlar var. Her şeyde olduğu gibi sosyal medyayı kullanırken de dikkatli olmalı, şüphelendiğimiz ve emin olamadığımız bilgileri paylaşmadan önce doğrusunu öğrenmeli, o konuda büyüklerimize danışmalıyız.

Yorum Ekle

Sesini Yükselt!

Haydi sen de bir şey süpüren insan çizimi yap. Acaba neler süpürülür, ne ile süpürülür?.. Hayal nimetini kullan:)

Yorum yapabilmek için giriş yapınız
Henüz hiç yorum yapılmadı, ilk yorumu yapan sen ol!